O nás

Lidé s duševní poruchou (nebo také psychickou poruchou, duševní nemocí, duševní chorobou) představují skupinu onemocnění, které ovlivňují především lidské myšlení, prožívání nebo vztahy postiženého s jeho okolím. Duševně nemocný člověk často není schopen najít a udržet si bydlení, zaměstnání. Dochází k jeho vyčlenění ze společenského života. Vzhledem k problémovému chování, vycházejícího z jejich postižení, nemohou v některých případech bydlet ani u svých rodičů či příbuzných. Přestože pro dospělého, duševně nemocného člověka je žádoucí, aby v rámci možností žil samostatně, třebaže s určitou podporou, je chráněných bydlení v České republice zoufalý nedostatek a absolutně nepokrývá aktuální potřeby.

Nadační fond chce proto vybudovat areál chráněného bydlení, který nabídne možnost trvalého bydlení všem skupinám pacientů s různými typy duševních poruch, stařeckých demencí a dalších duševních onemocnění. Právě společné místo k životu totiž umožní mnohé typy interakce jednotlivých pacientů a zaměstnanců areálu, zapojení do nabídky služeb a dalších pracovních i komunikačních příležitostí.

Klienti nadačního fondu nejsou většinou schopni samostatné práce, ale mají kreativní nápady a omezenou dobu jsou schopni určitou činnost vykonávat. Podporou jejich kontrolované samostatnosti většinou dochází k jejich zotavování a zlepšování kvality života.

Náš nadační fond zároveň pomáhá blízkým a rodinný příslušníkům našich klientů, protože i oni trpí dopadem duševní nemoci a potřebují různé typy podpory.

Víme, jak nesmírně důležité je získávat a vyměňovat si zkušenosti, neustále hledat nejlepší možná řešení a nikdy neztrácet trpělivost. Proto spolupracujeme s řadou podobně zaměřených neziskových organizací, jako např. Sympathea, Ondřej, Na rovinu, Fokus – Praha, ale i Národním ústavem duševního zdraví a řadou dalších.
Naše záměry projednáváme s regionálním konzultantem Reformy psychiatrické péče Pavlem Novákem a jeho kolegy a spolupracujeme i s Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

Pomáhejte s námi

Platební kartou

Zadáním libovolné částky na portálu Darujspravne.cz

Převodem na účet 285906366/0300

Převodem peněz na transparentní účet.

Dárcovskou SMS

Odešlete dárcovskou SMS ve tvaru:

DMS AROK 30

nebo

DMS AROK 60

nebo

DMS AROK 90

na telefonní číslo 87 777.

Cena DMS je 30 nebo 60 nebo 90 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.

Kontakt

Nadační fond AROK

Bořivojova 1136/45, 130 00 Praha 3
Česká Republika
IČ: 07475195
nadacnifond@arok.cz