Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

O nás

Lidé s duševní poruchou (nebo také psychickou poruchou, duševní nemocí, duševní chorobou) představují skupinu onemocnění, které ovlivňují především lidské myšlení, prožívání nebo vztahy postiženého s jeho okolím. Duševně nemocný člověk často není schopen najít a udržet si bydlení, zaměstnání. Dochází k jeho vyčlenění ze společenského života. Vzhledem k problémovému chování, vycházejícího z jejich postižení, nemohou v některých případech bydlet ani u svých rodičů či příbuzných. Přestože pro dospělého, duševně nemocného člověka je žádoucí, aby v rámci možností žil samostatně, třebaže s určitou podporou, je chráněných bydlení v České republice zoufalý nedostatek a absolutně nepokrývá aktuální potřeby.

Nadační fond podporuje samostatné bydlení našich klientů. V rámci několikaleté činnosti NF AROK máme nejlepší zkušenosti s menšími objekty, které poskytují klientům větší soukromí. V tuto chvíli hledáme vhodné pozemky pro umístění mobilních domů, které by poskytovaly komforní bydlení blízko přírody. Stávajícím klientům zajišťujeme také finanční podporu na pokrytí nákladů spojených s aktuální energetickou situací.

Náš nadační fond zároveň pomáhá blízkým a rodinný příslušníkům našich klientů, protože i oni trpí dopadem duševní nemoci a potřebují různé typy podpory.

Víme, jak nesmírně důležité je získávat a vyměňovat si zkušenosti, neustále hledat nejlepší možná řešení a nikdy neztrácet trpělivost. Proto spolupracujeme s řadou podobně zaměřených neziskových organizací, jako např. Sympathea, Ondřej, Na rovinu, Fokus – Praha, ale i Národním ústavem duševního zdraví a řadou dalších.
Naše záměry projednáváme s regionálním konzultantem Reformy psychiatrické péče Pavlem Novákem a jeho kolegy a spolupracujeme i s Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

Pomáhejte s námi

Převodem na účet 285906366/0300

Převodem peněz na transparentní účet.

Načtením QR kódu

Načtením v mobilním bankovnictví se vyplní číslo účtu a částka 100 Kč.

QR platba - AROK

Kontakt

Nadační fond AROK

Bořivojova 1136/45, 130 00 Praha 3
Česká Republika
IČ: 07475195
nadacnifond@arok.cz