Podpořili nás

Naše úsilí podporují mimo jiné významné osobnosti. Níže najdete jejich reakce na založení Nadačního fondu AROK.

MUDr. Milena Černá

Předsedkyně správní rady Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové se dlouhodobě staví za inovativní projekty v oblastech sociálních a zdravotně sociálních. Pomáhá razit jejich cestu.
Právě probíhající reforma psychiatrické péče se dotýká i České republiky a jejími prvními úspěchy jsou Centra duševního zdraví, která již začala fungovat.
Cílem Nadačního fondu AROK je vytvořit středisko, které bude poskytovat lidem s duševními onemocněními podporu v nezávislém způsobu života včetně snazšího naplnění jejich potřeb. Nezávislý způsob života a podporované bydlení se uplatňuje v mnoha oborech sociální sféry. Je osvědčenou formou sociálních a zdravotně sociálních služeb.
Po seznámení s projektem Nadačního fondu AROK stojí Výbor dobré vůle i za touto novou iniciativou a podporuje ji.

MUDr. Milena Černá
Předsedkyně správní rady Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové
www.vdv.cz
V Praze dne 2. 12. 2018

MUDr. Milena Černá - Nadační fond AROK

Baron Rudolf Von Geymüller

Potomek českých králů a knížat, jehož rodokmen sahá až k prvním Přemyslovcům

Moje drahá známá paní Ladislava Rotšeidlová – Znám ji a její rodinu z Kamenice nad Lipou, kde jsem se narodil 2. září 1944 jako syn Richarda a Elisabeth Von Geymüller. – Dnes jsem obdržel informaci o jejím krásném charitativním projektu, Nadačním fondu AROK. Účelem fondu je pomoci pod privilegovaným lidem naší společnosti – duševně nemocným. Je to mimořádná osobní iniciativa, která bude poskytovat velkou pomoc takto postiženým lidem a jejich příbuzným. Hlavním cílem je zrealizovat obytné čtvrti pro duševně nemocné s vhodnou léčbou a podporou. Duševně nemocní lidé budou moci žít „normální“ život a mohli by vykonávat jednoduché pracovní povinnosti bez stresu.
Fond může dosáhnout svých cílů pouze pokud obdrží štědré dary od osobních a veřejných dárců. Každý příspěvek jakékoli výše je velká pomoc.
Jsem velmi šťastný, že mohu podpořit Nadační fond AROK a doufám, že se může rychle rozjet k dobrému začátku.

Rudolf Geymüller
Hollenburg, 12. listopadu 2018

Baron Rudolf Von Geymüller - Nadační fond AROK

Mgr. Jana Poljaková

Ředitelka SYMPATHEA o.p.s., organizace rodinných příslušníků lidí s duševním onemocněním pro Prahu a okolí, členka výboru SPDN ČR, celorepublikové organizace rodinných příslušníků lidí s duševním onemocněním, členka Odborné rady Reformy psychiatrické péče a koordinátorka Platformy pro rozvoj péče o lidi s duševním onemocněním

Jana Poljaková se od r. 2004 snaží rodinným příslušníkům lidí s duševním onemocněním zprostředkovávat užitečné informace z oblasti péče o duševní zdraví od českých a zahraničních odborníků. Je ve styku s vedoucími organizací rodinných příslušníků v regionech, pro rodinné příslušníky a jejich duševně nemocné děti uspořádala s kolegyní Blankou Kašparovou v r. 2017 velmi potřebný rekondiční pobyt s přednáškami. Překládá a zprostředkovává překlady zajímavých článků z časopisu Kontakt sesterské rakouské organizace HPE nebo materiálů evropské federace organizací rodinných příslušníků EUFAMI (vznik 1993), jejíž je SYMPATHEA členem od r. 2005.

www.sympathea.cz

Mgr. Jana Poljaková - Nadační fond AROK

Na vzniku videoklipu pro Nadační fond AROK a podporované bydlení se bezúplatně podíleli:

Děkujeme Vám za profesionální zpracování spotu!

Sofie Šustková - Nadační fond AROK

Sofie Šustková - režie

Dana Marková - Nadační fond AROK

Dana Marková - herečka

Mikoláš Růžička - Nadační fond AROK

Mikoláš Růžička - hudba

Adéla Kroupová

Zakladatelka a mluvčí hnutí Můj život s kočkou, scénáristka TV pořadu Kočka není pes

Musím upřímně doznat, že nás paní Lada svou pozvánkou ke spolupráci zaskočila. Coby zakladatelka a mluvčí hnutí Můj život s kočkou, v rámci níž se mimo jiné zabýváme také vztahem duševně nemocných s jejich domácími kočkami, jsem překvapeně zjistila, že nás někdo již předběhl a tuto krásnou myšlenku již začíná směle uskutečňovat. Nadační fond AROK je zcela ojedinělá charitativní aktivita s jasnou vizí toho, že psychiatrický pacient ke svému plnohodnotnému životu potřebuje celkový welfare, ke kterému možnost mít a udržet si čtyřnohého společníka rozhodně patří. Jsme všemi palcemi pro a držíme i ty kočičí!

Za Můj život s Kočkou Adéla Kroupová
www.mujzivotskockou.cz
20. listopadu 2018

Adéla Kroupová - Nadační fond AROK

Lican Liu

Čínská restaurace U zlatého draka Jindřichův Hradec

Finančním darem jsme byli v našem úsilí podpořeni majitelkou čínské restaurace U zlatého draka Jindřichův Hradec. Jménem paní majitelky přejeme vše nejlepší do nového roku 2019!

27. prosince 2018

MUDr. Milena Černá - Nadační fond AROK

Jiřina Kozáková

Velice děkujeme paní Kozákové za pravidelnou podporu našeho nadačního fondu. Vážíme si Vašeho úsilí podpořit naše klienty.

Jiřina Kozáková - Nadační fond AROK

Petr Vrabec

Děkujeme panu Vrabcovi z Peter's Apartment za finanční podporu a do budoucna nabídku zajištění snídaní, obědů a večeří pro naše klienty.

Petr Vrabec - Nadační fond AROK

Pomáhejte s námi

Platební kartou

Zadáním libovolné částky na portálu Darujspravne.cz

Převodem na účet 285906366/0300

Převodem peněz na transparentní účet.

Načtením QR kódu

Načtením QR kódu se vyplní číslo účtu a částka 100 Kč.
Tu můžete změnit dle svého uvážení.
QR platba - AROK

Kontakt

Nadační fond AROK

Bořivojova 1136/45, 130 00 Praha 3
Česká Republika
IČ: 07475195
nadacnifond@arok.cz