Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Podpořili nás

Naše úsilí podporují mimo jiné významné osobnosti. Níže najdete jejich reakce na založení Nadačního fondu AROK.

Veronika Žilková

Velice si vážíme podpory významné české herečky Veroniky Žilkové, která Nadačnímu fondu AROK věnovala svůj honorář z natáčení dokumentu o Izraeli pro Českou televizi. Děkujeme.

Veronika ŽILKOVÁ - Nadační fond AROK

MUDr. Milena Černá

Předsedkyně správní rady Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové se dlouhodobě staví za inovativní projekty v oblastech sociálních a zdravotně sociálních. Pomáhá razit jejich cestu.
Právě probíhající reforma psychiatrické péče se dotýká i České republiky a jejími prvními úspěchy jsou Centra duševního zdraví, která již začala fungovat.
Cílem Nadačního fondu AROK je vytvořit středisko, které bude poskytovat lidem s duševními onemocněními podporu v nezávislém způsobu života včetně snazšího naplnění jejich potřeb. Nezávislý způsob života a podporované bydlení se uplatňuje v mnoha oborech sociální sféry. Je osvědčenou formou sociálních a zdravotně sociálních služeb.
Po seznámení s projektem Nadačního fondu AROK stojí Výbor dobré vůle i za touto novou iniciativou a podporuje ji.

MUDr. Milena Černá
Předsedkyně správní rady Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové
www.vdv.cz
V Praze dne 2. 12. 2018

MUDr. Milena Černá - Nadační fond AROK

Baron Rudolf Von Geymüller

Potomek českých králů a knížat, jehož rodokmen sahá až k prvním Přemyslovcům

Moje drahá známá paní Ladislava Rotšeidlová – Znám ji a její rodinu z Kamenice nad Lipou, kde jsem se narodil 2. září 1944 jako syn Richarda a Elisabeth Von Geymüller. – Dnes jsem obdržel informaci o jejím krásném charitativním projektu, Nadačním fondu AROK. Účelem fondu je pomoci pod privilegovaným lidem naší společnosti – duševně nemocným. Je to mimořádná osobní iniciativa, která bude poskytovat velkou pomoc takto postiženým lidem a jejich příbuzným. Hlavním cílem je zrealizovat obytné čtvrti pro duševně nemocné s vhodnou léčbou a podporou. Duševně nemocní lidé budou moci žít „normální“ život a mohli by vykonávat jednoduché pracovní povinnosti bez stresu.
Fond může dosáhnout svých cílů pouze pokud obdrží štědré dary od osobních a veřejných dárců. Každý příspěvek jakékoli výše je velká pomoc.
Jsem velmi šťastný, že mohu podpořit Nadační fond AROK a doufám, že se může rychle rozjet k dobrému začátku.

Rudolf Geymüller
Hollenburg, 12. listopadu 2018

Baron Rudolf Von Geymüller - Nadační fond AROK

Mgr. Jana Poljaková

Ředitelka SYMPATHEA o.p.s., organizace rodinných příslušníků lidí s duševním onemocněním pro Prahu a okolí, členka výboru SPDN ČR, celorepublikové organizace rodinných příslušníků lidí s duševním onemocněním, členka Odborné rady Reformy psychiatrické péče a koordinátorka Platformy pro rozvoj péče o lidi s duševním onemocněním

Jana Poljaková se od r. 2004 snaží rodinným příslušníkům lidí s duševním onemocněním zprostředkovávat užitečné informace z oblasti péče o duševní zdraví od českých a zahraničních odborníků. Je ve styku s vedoucími organizací rodinných příslušníků v regionech, pro rodinné příslušníky a jejich duševně nemocné děti uspořádala s kolegyní Blankou Kašparovou v r. 2017 velmi potřebný rekondiční pobyt s přednáškami. Překládá a zprostředkovává překlady zajímavých článků z časopisu Kontakt sesterské rakouské organizace HPE nebo materiálů evropské federace organizací rodinných příslušníků EUFAMI (vznik 1993), jejíž je SYMPATHEA členem od r. 2005.

www.sympathea.cz

Mgr. Jana Poljaková - Nadační fond AROK

Na vzniku videoklipu pro Nadační fond AROK a podporované bydlení se bezúplatně podíleli:

Děkujeme Vám za profesionální zpracování spotu!

Sofie Šustková - Nadační fond AROK

Sofie Šustková - režie

Dana Marková - Nadační fond AROK

Dana Marková - herečka

Mikoláš Růžička - Nadační fond AROK

Mikoláš Růžička - hudba

Adéla Kroupová

Zakladatelka a mluvčí hnutí Můj život s kočkou, scénáristka TV pořadu Kočka není pes

Musím upřímně doznat, že nás paní Lada svou pozvánkou ke spolupráci zaskočila. Coby zakladatelka a mluvčí hnutí Můj život s kočkou, v rámci níž se mimo jiné zabýváme také vztahem duševně nemocných s jejich domácími kočkami, jsem překvapeně zjistila, že nás někdo již předběhl a tuto krásnou myšlenku již začíná směle uskutečňovat. Nadační fond AROK je zcela ojedinělá charitativní aktivita s jasnou vizí toho, že psychiatrický pacient ke svému plnohodnotnému životu potřebuje celkový welfare, ke kterému možnost mít a udržet si čtyřnohého společníka rozhodně patří. Jsme všemi palcemi pro a držíme i ty kočičí!

Za Můj život s Kočkou Adéla Kroupová
www.mujzivotskockou.cz
20. listopadu 2018

Adéla Kroupová - Nadační fond AROK

PhDr. Josef Louda

Fotograf, publicista a iniciátor Nadace Nova

Vím o čem píšu, když Nadační fond AROK má ve svém poslání podporu mentálně hendikepovaných lidí. Byl jsem na počátku vzniku Nadace Nova, která se snaží o totéž a viděl rozzářené oči stovek postižených, pro které jsem pořádal koncertní akce. Proto oceňuji, že se někdo našel ze soukromého sektoru, kdož má snahu takto pomáhat. A protože znám paní Laďku Rotšeidlovou osobně, mohu jen doporučit její serióznost k jakýmkoliv sponzorským aktivitám podpory její nadace. S úctou k jejím snahám:

PhDr. Josef Louda
www.fotomotiv.cz
Praha, 17. listopadu 2018

PhDr. Josef Louda - Nadační fond AROK

Lican Liu

Čínská restaurace U zlatého draka Jindřichův Hradec

Finančním darem jsme byli v našem úsilí podpořeni majitelkou čínské restaurace U zlatého draka Jindřichův Hradec. Jménem paní majitelky přejeme vše nejlepší do nového roku 2019!

27. prosince 2018

MUDr. Milena Černá - Nadační fond AROK

Jiřina Kozáková

Velice děkujeme paní Kozákové za pravidelnou podporu našeho nadačního fondu. Vážíme si Vašeho úsilí podpořit naše klienty.

Jiřina Kozáková - Nadační fond AROK

Petr Vrabec

Děkujeme panu Vrabcovi z Peter's Apartment za finanční podporu a do budoucna nabídku zajištění snídaní, obědů a večeří pro naše klienty.

Petr Vrabec - Nadační fond AROK

Pomáhejte s námi

Převodem na účet 285906366/0300

Převodem peněz na transparentní účet.

Načtením QR kódu

Načtením v mobilním bankovnictví se vyplní číslo účtu a částka 100 Kč.

QR platba - AROK

Kontakt

Nadační fond AROK

Bořivojova 1136/45, 130 00 Praha 3
Česká Republika
IČ: 07475195
nadacnifond@arok.cz